Göğüs Büyütme Yöntemleri

  Gelişen teknoloji ve gelişen anestezi teknikleri ile kolaylıkla meme ameliyatları yapılabiliyor, hasta ertesi gün taburcu da oluyor. İlk olarak estetik cerrahi ile göğüs büyütme yöntemlerini inceleyelim.

  Estetik Cerrahide Kullanılan Göğüs Büyütme Yöntemleri

  Estetik cerrahlar, yağ dolgusu ve meme protezi (en çok kullanılan ve tercih edilen) göğüs büyütme işlemini yaparlar. Bütün meme büyütme yöntemleri, kişinin konforu ön planda olacak şekilde rahatlıkla yapılır.

  Yağ Enjeksiyonu ile Göğüs Büyütme

  Yağ enjeksiyonu öncesi, hastaya genel anestezi verilir veya sedasyon uygulanır ve operasyona başlanır. Operasyondan sonra hastanede kalmaya gerek yoktur, aynı gün eve gidilebilir.Operasyon sonrasında yağ alınan kısımlarda hafif derecede ağrı olması ve şişlik olması normaldir. 2 hafta içinde hastanın şikayetleri büyük oranda azalarak kaybolur.

  Hastaya verilen yağların yaklaşık %40 ila %50 arasında kalıcılık oranları değişmektedir. İşlem sonrasında memeler bir beden daha büyük olur. Kişi eğer tekrar yaptırmak isterse 6 ay sonra tekrar işlem yapılabilir.

  Hastalara sadece yağ enjeksiyonu ile meme büyütme çok önerilmemektedir. Çok az kişi bundan fayda görmektedir. Daha çok silikonla beraber yağ enjeksiyonu yapmayı tercih ediyoruz.

  Yağ Enjeksiyonu Neden Çok Tercih Edilir?

  Yapılan bazı araştırmalara göre, insan vücudunda en önemli olan kök hücrelerin kendi yağ dokusunda olduğunu ortaya koymuştur. Özellikle karın kısmındaki yağlarda, kemik iliğine oranla çok daha fazla kök hücre barındırdığı anlaşılmıştır.

  Yağlar alınırken liposuction yönteminden farklı uygulanır. Daha yavaş alınarak, santrifüj edilen yağlar, bu işlemin sonunda istenmeyen ve işe yaramayan kısımları ayrıştırılmış olur. Sadece lazım olan kısımları kalır.

  Avantajlarından bahsetmek gerekirse; uygun şartları sağlayan kişilere yağ dokusu ile göğüs büyütme yöntemini kullanmak uygun seçenek olabilir. Kişi tek bir işlem ile hem yağlarından kurtulur hem de hacimli memelere kavuşur.Yağ dokusunun fazla olduğu bölgeden yağlar alınarak incelme sağlanır ve memelere bu yağlar enjekte edilerek büyümesi sağlanır. Bu yöntem ile hasta çok yönlü fayda görmüş olacaktır.

  Göğüs Büyütme Ameliyatı ile Küçük Göğüslerin Büyütülmesi

  Göğüs büyütme yöntemleri denilince ilk olarak akıllara gelmesi gereken teknik meme silikonları olmalıdır. Uzun ömürlü olması da en çok tercih nedenlerinden. Geri dönüşümü olan ve rahat kontrol edilebilir. Ayrıca yağ enjeksiyonu gibi yöntemler herkese göre uygun değildir.

  Kalıcı olmasını sağlamak için de meme protezleri kullanılır. Damla silikon protezler ve yuvarlak silikonlar olmak üzere şekillerine bakarak ikiye ayrılırlar. İçerik olarak, yine ikiye ayrılarak serum fizyolojikliler ve silikon içeriğe sahiptirler.

  Genelde yuvarlak protezler daha minyon kişilerde kullanılırken, damla şeklinde olanlar daha uzun boylu ve iri yapıya sahip kadınlarda kullanılmaktadır. Protezler ise kas altı ya da kas üzerine yerleştirilir.

  Göğüs büyütme ameliyatlarında silikonlar meme altında olan petrualez adı verilen kasın altına yada üzerine yerleştirilir. Nereye yerleştirileceğiyse hasta ne kadar yağ dokusuna sahip? Sorusunun yanıtı belirler.Yani hastanın meme dokusu zayıfsa, cilt altındaki yağ dokusu yetersizse, kas altına yerleştirilmesi tercih edilir.

  Doğal Yollar ile Göğüs Büyütme Yöntemleri

  Doğal yollar ile göğüs büyütme yöntemlerinin tercih edilmesini ve araştırılmasının en önemli etkenlerinden birisi evde yapılıyor olabilmesi ve maliyet açısından da uygun olmasıdır. Ancak belirtmekte fayda var göğüs büyütme işlemleri her zaman estetik cerrahlar tarafından yapılması gereken işlemlerdir. Ancak bu şekilde kalıcı ve sağlıklı memelere kavuşmak mümkündür.

  Yağlar, serumlar ve ilaçlar gibi birçok göğüsleri büyüttüğü iddia edilen ürünler vardır. Biz bu ürünlerin kullanılmasını önermiyoruz. Ancak kişiler yine de kullanmak isterlerse, kesinlikle merdiven altı diye tabir edilen kalitesiz, bilinirliği olmayan ürünleri kullanmasınlar.

  Doğal göğüs büyütücü krem diye serum olarak tabir edilen ürünler piyasada makul fiyatlara satılmaktadır. Fakat gerekli belgeleri olmayan sağlıksız ürünleri kullanmak hem sağlık açısından tehlikeli hem de boşa para vermektir.Gereken testlerden geçmeyen ürünler egzama, kızarıklık gibi cilt sorunlarına neden olabilir. Eğer göğüs büyütmek için kozmetik ürünler tercih edilecekse kesinlikle sağlık bakanlığından onaylı güvenilir markalara yönelmek son derece önemlidir.

  Göğüs büyütme yöntemleri olarak her zaman yukarıda bahsettiğimiz estetik cerrahların uyguladığı teknikler kullanılmalıdır. Gerekli muayeneyi olup, istenilen göğüs ölçüsüne ve istenilen estetik görünüme kavuşmak bu şekilde hem sağlıklı hem de çok daha güvenilirdir.