Karın Germe Ameliyatı

  Hamilelik sonrasında veya aşırı kilo alıp verdiğiniz zaman karın cildinizde sarkma olabilir. Karın kasları arasında bulunan ve karın içi organları içerde tutan zarda yırtıklar ve ayrışma (Rektus diastazı) olabilir.

  Bu durumda karnınızda şişkinlik olur ve bombe görünür. Eğer böyle bir probleminiz varsa karın germe ameliyatı ile bu şikayetlerden kurtulabilirsiniz. Karın germe ameliyatında hem gevşemiş ve yırtılmış zar onarılır hem de sarkmış olan cilt alınır. Böylece daha sıkı ve düz bir karın elde edilir.

  Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Karın germe ameliyatı ortalama 3-5 saat sürer. Daha güzel sonuç alabilmek için sıklıkla liposuction ile kombine edilir. Kalan izi çamaşır içinde gizleyecek şekilde planlanır.

  Göbek deliğinin yeri ve şekli değiştirilir. Dikişler estetik dikiş dediğimiz deri altından atılır ve eriyen dikişler kullanılır. Bu nedenle dikiş alınmasına gerek kalmaz. İçerde birikecek olan anı boşaltmak için dren dediğimiz hortumlar kullanılır. Ameliyat sonrası hemen özel korselerden giydirilir.

  Karın Germe Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Diğer cerrahilerde olduğu gibi burada da sigarayı 3 hafta öncesinden bırakmanız gerekir aksi halde yara iyileşme problemleri yaşayabilirsiniz. Yine bir hafta öncesinden kullanıyorsanız eğer aspirini ve diğer kan sulandırıcıları kesmeniz gerekir. Ayrıca bitki çayı tüketimi de kanamaya yol açabileceğinden onu da sınırlandırmanız gerekir.

  Karın Germe Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Karın germe ameliyatı sonrasında 1-2 gece hastanede kalırsınız. İlk birkaç gün eğik bir şekilde yürümeniz istenir (Dikişleri üzerindeki gerilimi azaltmak için).

  Size giydirilmiş olan korseyi yaklaşık 6 hafta takmanız gerekecek. Yine ameliyat sonrasındaki ilk 3 hafta sigara içmemeniz önerilir.İlk 6 hafta karın kaslarını çalıştıran ağır sporlardan kaçınmak gerekir, ancak ameliyat sonrasında yürüyüş yapabilirsiniz.

  Ameliyat Olduktan Sonra Hamile Kalınırsa Problem Olur Mu?

  Sağlık açısından veya gebelik süreci açısından hiçbir problem olmaz ancak hamilelik sonrasında karında yine sarkmalar olabilir. Bu nedenle hamilelikler bittikten sonra yapılması daha iyi olur. Ancak tekrar gebelik planı yoksa hamilelik sonlandıktan bir yıl sonra ameliyat yapılabilir.

  Karın Germe Ameliyat Fiyatları 2023

  Diğer ameliyatlarda da olduğu gibi, hastamızı muayene etmeden fiyat bilgisi iletemiyoruz. Karın germe ameliyat fiyatları 2023 yılı için ücretsiz muayene randevusu oluşturun.