Doçent Doktor

Sevgi KURT YAZAR

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı olan Doç. Dr. Sevgi Kurt Yazar lisans öncesi eğitimini Diyarbakır’da tamamladıktan sonra 2000 yılında İstanbul Tıp Fakültesi (Çapa)’nde tıp eğitimine başlamıştır. 2006 yılında mezun olup mecburi hizmetini yaparken Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS)’nda derece yaparak İstanbul Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başlamış ve 2012 yılında Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzman ünvanını almaya hak kazanmıştır.

Eğitim süreci içinde, 2012 yılında Taiwan’da Fu Chan Wei ve Hung Chi Chen’in yanında mikrocerrahi fellowship’liği yapmış, 2014 yılında Belçika’da Moustapha Hamdi ile meme rekonstrüksiyonu üzerinde çalışmıştır.

2014 yılında EBOPRAS (Avrupa Plastik Cerrahi Board Sınavı) yazılı ve sözlü sınavlarını başarı ile geçerek Avrupa Board sertifikasını almıştır.

Uzmanlık eğitimi tamamlandıktan sonra İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çalışmış ve 2019 yılında ‘Doçent’ ünvanını almıştır.

Ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlanmış ve yine ulusal, uluslararası toplantılarda sunulmuş bilimsel çalışmaları mevcuttur.

Doç. Dr. Sevgi KURT YAZAR Klinikte

Bulunan Bölümler

100%

Meme Estetiği

100%

Meme Büyütme

100%

Meme Dikleştirme

100%

Meme Küçültme

100%

Meme Onarımı

100%

Burun Estetiği

100%

Göz Kapağı Estetiği

100%

Diğer Tüm Bölümler

Doç. Dr. Sevgi KURT YAZAR
Google Yorumları

Hastalar Hakkımda Ne Diyor?

Doc Dr Sevgi Kurt Yazar cok zarif , hastasiyla son derece ilgili , Işinde ise cok başarili kiymetli doktorumdur. Gönül rahatliğiyla tüm hastalara öneriyorum iyiki kendisini tanimişim iyiki sevgi hanima ameliyat olmuşum kendisine cok tesekkür ederim.

Doç. Dr. Sevgi KURT YAZAR Klinik
Aydan Cagan
Google Yorumları

Çok sevdiğim sevgili doktorum Doc.Dr Sevgi Kurt Yazar hocamla 2021 yılında yolum kesişti her konuda elinden geldiğince danışanlarina desteğini esirgemeyen ve işinin takibini bırakmayan güler yüzlü sevecen doktorum yolumun size çıkması büyük şansım....

Doç. Dr. Sevgi KURT YAZAR Klinik
Ayşe Sonmez
Google Yorumları

Her aşamada o kadar ilgili verdiği bilgilerle o kadar rahatlatıcıydı ki yillar olmaya korktuğum burun ameliyatımı olabildim.

Doç. Dr. Sevgi KURT YAZAR Klinik
Funda Ervüs
Google Yorumları

Merhabalar,..Ben Meme Ca Hastasıyım.Nisan 2021 ayında teşhis konuldu.Ve yaklaşık 1 senedir tedavi alıyorum.Sevgi Hocayla ilk ameliyatım zamanında tanıştım... (daha&helliip;)

Doç. Dr. Sevgi KURT YAZAR Klinik
Rahime Kilic
Google Yorumları

Plastik cerrahi diyince akla gelen sadece estetikten ibaret olduğu algısını öncelikle sağlıkla birleştiren, hastaya müşteri gözü ile bakmayan, alanında uzman, başarılı bir doktor. operasyon öncesi anlatımı ile hastayı rahatlatan ve güven veren kendinden emin tavrı ile ne kadar profesyonel olduğunu hissettiren bir hocadır kendisi.

Doç. Dr. Sevgi KURT YAZAR Klinik
Serhat Sevat
Google Yorumları

Yıllardır meme redüksiyon ameliyatı için doktor araştırıyordum, Sevgi Hanımın bir konuşmasını dinledikten sonra kendisiyle iletişime geçtim ve ameliyat olmaya karar verdim. İyi ki diyorum binlerce kez iyi ki 🙏 ameliyat sonrasındaki sürecimi o kadar rahat geçirdim ki, ameliyat öncesinde daha çok ağrım vardı diyebilirim. Sizin gibi doktoru bulmak ülkemizde çok zor, elleriniz dert görmesin hocam.

Doç. Dr. Sevgi KURT YAZAR Klinik
Hilal Alptekin
Google Yorumları

Sevgi Hanım ile hastalığım sebebiyle yollarımız kesişti. Bu süreçte beni motive etti ve cesaretlendirdi. Yapmış olduğu başarılı operasyon sonrasında da ilgi ve alakasını eksik etmedi, her an ulaşabildim ve her şeyi sorabildim. Sonuçtan da çok ama çok memnun kaldım, kendisine çok teşekkür ediyorum. <3

Doç. Dr. Sevgi KURT YAZAR Klinik
Elif Sena Kutlu
Google Yorumları

Kendisi bana göğüs büyütme ameliyatı yaptı..Her şeyi tane tane anlatip,yasayabilecegim tüm iyi kötü her şeyi önceden belirtti ve beni hazırladı..Goguslerimin küçük olmasinin dışında asimetriligini de düzeltti.Kendinizi güvenle teslim edebilirsiniz..Çok çok teşekkür ederim çok mutluyum 🙏 🧡

Doç. Dr. Sevgi KURT YAZAR Klinik
Seda
Google Yorumları

Sevgi hanım ile ilk tanışmamız tlf da olmuştu ve bir çok uzmanla yüz yüze görüşüp güvenemediğim halde sevgi hanıma kendimi teslim etmeye tlf da karar verdim. Oldukça ilgili ve sizi asla yanıltmayacak yönlendirmeler yaparak ne eksik ne gazla bir şekilde işlemlerinizi tam da kıvamında yapıyor. (daha&helliip;)

Doç. Dr. Sevgi KURT YAZAR Klinik
Füsun Dağyutan
Google Yorumları
Muayene Randevusu

Ücretsiz Muayene
Randevusu Alın