HAKKIMDA

Doçent Doktor

Sevgi KURT

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı olan Doç. Dr. Sevgi Kurt lisans öncesi eğitimini Diyarbakır’da tamamladıktan sonra 2000 yılında İstanbul Tıp Fakültesi (Çapa)’nde tıp eğitimine başlamıştır. 2006 yılında mezun olup mecburi hizmetini yaparken Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS)’nda derece yaparak İstanbul Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başlamış ve 2012 yılında Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzman ünvanını almaya hak kazanmıştır.

Eğitim süreci içinde, 2012 yılında Taiwan’da Fu Chan Wei ve Hung Chi Chen’in yanında mikrocerrahi fellowship’liği yapmış, 2014 yılında Belçika’da Moustapha Hamdi ile meme rekonstrüksiyonu üzerinde çalışmıştır.

2014 yılında EBOPRAS (Avrupa Plastik Cerrahi Board Sınavı) yazılı ve sözlü sınavlarını başarı ile geçerek Avrupa Board sertifikasını almıştır.

Uzmanlık eğitimi tamamlandıktan sonra İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çalışmış ve 2019 yılında ‘Doçent’ ünvanını almıştır.

Ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlanmış ve yine ulusal, uluslararası toplantılarda sunulmuş bilimsel çalışmaları mevcuttur.

Doç. Dr. Sevgi KURT Klinikte

Bulunan Bölümler

100%

Meme Estetiği

100%

Meme Büyütme

100%

Meme Dikleştirme

100%

Meme Küçültme

100%

Meme Onarımı

100%

Burun Estetiği

100%

Göz Kapağı Estetiği

100%

Diğer Tüm Bölümler

Doç. Dr. Sevgi KURT
Muayene Randevusu

Muayene
Randevusu Alın

    Online Randevu Telefon Araması