Burun Estetiği Fiyatları İstanbul

Estetik Burun Ameliyatı (Rinoplasti)

Estetik burun ameliyatlarında amaç yüze uyumlu, orantılı ve doğal bir burun elde etmektir. Bir burun çok güzel olsa bile kişinin yüzü ile uyumsuz ise göze hoş görünmez. Tüm estetik ameliyatlarda olduğu gibi burada da doğala yakın, ameliyat olduğu belli olmayan güzel ve orantılı burun elde etmek önemlidir.

Rinoplasti ameliyatları sadece estetik değil aynı zamanda fonksiyonel bir ameliyattır yani nefes darlığınız ve deviasyonunuz varsa ona yönelik işlemler de yapılır.

Kimlere Burun estetiği yapılır?

  • Burnun şeklinden şikayetçi olanlar
  • Nefes alma problemi yaşayanlar

Burun Estetiği Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bu dönemde en önemli şey hastanın beklentilerini tam olarak anlayıp ona olabilecek sonuç ve komplikasyonlar hakkında bilgi vermektir. Diğer ameliyatlarda olduğu gibi 3 hafta öncesinden sigara içimi kesilmelidir, kan sulandırıcı ilaçların da 1 hafta önceden kesilmesi gerekir.

Burun Ameliyatı

Rinoplasti ameliyatı açık veya kapalı teknikle yapılabilir. Pratiğimde daha çok açık tekniği kullanmaktayım. Burnun şekline ve hastaların isteğine göre büyütme veya küçültme yapılabilmektedir. İhtiyaca göre burun sırtındaki kemer alınır, kemiklere osteotomi dediğimiz kırma işlemi yapılır ve sonrasında da tip plasti dediğimiz burun ucu şekillendirme işlemi yapılır.

Burun Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Ameliyattan hemen sonra verilen formu korumak adına splint denilen bir kalıp konulur. Nefes problemine yönelik işlemler de yapılmışsa silikon tamponlar yerleştirilir. Yaklaşık 5-7 gün sonra dikişlerle birlikte tampon ve kalıp alınır, ihtiyaca göre tekrar bantlama yapılabilir. Cilt yapınızla alakalı olarak gözlerde morarma ve şişlik olabilir, 1 hafta-10 gün içinde geriler ve tekrar işinize dönebilirsiniz. Burnun şeklini alması ise 6 ile 12 ayı bulur. Eğer gözlük kullanıyorsanız ilk 3-6 ay kullanmanız önerilmez.

Burun Estetiği Ameliyatı Fiyatları

Fotoğraflarınızı birkaç açıdan gördükten sonra net bir fiyat paylaşımı yapılabilir. İstanbul’da olan hastalarımızı ise ücretsiz şekilde muayeneye davet ediyoruz.